Templat:fi-decl-risti

Daripada Wiktionary
Pergi ke navigasi Pergi ke carian
Tasrif nama fi-decl-risti (Kotus jenis 5/risti, {{{2}}}-{{{3}}} gradasi)
nominatif {{{1}}}{{{2}}}i {{{1}}}{{{3}}}it
genitif {{{1}}}{{{3}}}in {{{1}}}{{{2}}}ien
partitif {{{1}}}{{{2}}}ia {{{1}}}{{{2}}}eja
ilatif {{{1}}}{{{2}}}iin {{{1}}}{{{2}}}eihin
tunggal jamak
nominatif {{{1}}}{{{2}}}i {{{1}}}{{{3}}}it
akusatif nom. {{{1}}}{{{2}}}i {{{1}}}{{{3}}}it
gen. {{{1}}}{{{3}}}in
genitif {{{1}}}{{{3}}}in {{{1}}}{{{2}}}ien
partitif {{{1}}}{{{2}}}ia {{{1}}}{{{2}}}eja
inesif {{{1}}}{{{3}}}issa {{{1}}}{{{3}}}eissa
elatif {{{1}}}{{{3}}}ista {{{1}}}{{{3}}}eista
ilatif {{{1}}}{{{2}}}iin {{{1}}}{{{2}}}eihin
adesif {{{1}}}{{{3}}}illa {{{1}}}{{{3}}}eilla
ablatif {{{1}}}{{{3}}}ilta {{{1}}}{{{3}}}eilta
alatif {{{1}}}{{{3}}}ille {{{1}}}{{{3}}}eille
esif {{{1}}}{{{2}}}ina {{{1}}}{{{2}}}eina
translatif {{{1}}}{{{3}}}iksi {{{1}}}{{{3}}}eiksi
instruktif {{{1}}}{{{3}}}ein
abesif {{{1}}}{{{3}}}itta {{{1}}}{{{3}}}eitta
komitatif {{{1}}}{{{2}}}eineen
Bentuk kata milik bagi fi-decl-risti (jenis risti)
pemilik tunggal jamak
orang pertama {{{1}}}{{{2}}}ini {{{1}}}{{{2}}}imme
orang kedua {{{1}}}{{{2}}}isi {{{1}}}{{{2}}}inne
orang ketiga {{{1}}}{{{2}}}insa

[cipta]

Template-info.svg Pendokumenan templat
Penyunting boleh membuat percubaan di kotak pasir untuk templat ini.
Sila letakkan kategori dan interwiki di dalam sublaman. Sublaman bagi templat ini.